KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803424
nr 1380 3424
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, "Bygata vid La Brevier". Signerad. Olja på duk, 49x60, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 februari 2021
kl 20:15:53
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
400 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund